1 Niedziela Adwentu Ogłoszenia parafialne Ilford/Goodmayes-Rozważanie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE03.12.2023.

1.  DZISIEJSZĄ NIEDZIELĄ ROZPOCZELIŚMY CZAS ADWENTU.
  2. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA MSZE ŚW. W CIĄGU TYGODNIA , ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK O GODZINIE 19.00. SPOWIEDŹ OD GODZ. 18.30.
  3. W CZASIE ADWENTU ZAPRASZAM SERDECZNIE NA MSZE ŚW. RORATNIE. CZWARTEK  DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH, PIĄTEK DLA DZIECI. WSZYSTKICH PROSZĘ O ZABRANIE LAMPIONÓW ELEKTRYCZNYCH.
  4. W NAJBLIŻSZY CZWARTEK PO RORATACH O 19.00, ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA – ZAKOŃCZONA NAMASZCZENIEM OLEJEM ŚW. CHARBELA.
  5.  DZIŚ  JESZCZE  MOŻNA ZAPISAĆ DZIECKO NA SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM. ZAPISY  PRZY WYJŚCIU . MIKOŁAJ W NIEDZIELĘ 10.12. PO MSZY ŚW. O 13.00 W SALI NASZEGO DOMU PARAFIALNEGO. PROSIMY RÓWNIEŻ  O PRZYNIESIENIE CIASTA, ZA CO SERDECZNIE DZIĘKUJE.  ZAPRASZAMY TEŻ NA ROSÓŁ.
  6. ZAPRASZAM WSZYSTKIE DZIECI CHĘTNE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE NA „SZOPKĘ. ZA TRZY PIERWSZE MIEJSCA CENNE NAGRODY. ZGŁOSZENIA PO MSZY ŚW. PRZY WYJŚCIU. ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU – 14.01. NA  OPŁATKU PARAFIALNYM W SALI.
  7. W PIĄTKI ADWENTU PO MSZY ŚW. O GODZ. 19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO 20.30. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Rozważanie:

„On też będzie umacniał was aż do końca.” 1 Kor 1, 8a Obserwując dzisiejszy świat, człowiek może dojść do wniosku, że wiara w Chrystusa to przeżytek, że to po prostu się nie opłaca. Ile razy widzieliśmy tych, którzy kłamią, oszukują, żyją rozwiąźle i mogłoby się wydawać dobrze im się wiedzie? Mają pieniądze, wysokie pozycje w społeczeństwie, władze i rozkosze i nic sobie nie robią z Przykazań Bożych. Może się zdarzyć w naszym życiu tak, że będziemy chcieli się poddać, zrezygnować,  pójść za światem, który nie patrzy na Boga. Zawsze wtedy pamiętajmy o słowach Chrystusa: ”kto wytrwa do końca ten będzie zbawiony”. Na drodze naszego życia nie jesteśmy sami. On nas umacnia aż do końca. Jakie są moje motywacje pójścia za Chrystusem? ks. Mieczysław Dusza SChr