27 niedziela 8/10/2023 Ogłoszenia parafialne Waltham Cross/Rozważanie

OGŁOSZENIA:

1. DZIĘKUJE WSZYSTKIM, KTÓRZY SKŁADAJĄ  OFIARY NA PARAFIE PRZEZ GIFT AID.  OSOBY, KTÓRE PODPISAŁY NOWĄ DEKLARACJĘ GIFT AID,  PROSZĘ ABY ODDAŁY KSIĘDZU W ZAKRYSTII.

1. WE WTOREK KATECHEZA DZIECI KOMUNIJNYCH O GODZ. 17.45 (SALKA NA GÓRZE), NASTĘPNIE MSZA ŚW. I ADORACJA , ORAZ MODLITWA RÓŻAŃCOWA. W SPOSÓB SZCZEGÓLNY ZAPRASZAM DZIECI ORAZ MŁODZIEŻ.  PODPISY ODBIERJA PO MSZY ŚW. PRZY SALCE.

1. PO ADRORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU ZAPRASZAM  DO SALKI NA SPOTKANE MODLITEWNE GRUPY – „ WIECZERNIK”. ZABRAĆ PISMO ŚWIETE.

1. NA STOLIKU PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA ZOSTAŁY WYŁOŻONE KARTY WYPOMINKOWE ZA  ZMARŁYCH, ZA KTÓRYCH BĘDZIEMY SIĘ MODLIĆ  W LISTOPADZIE. WYPEŁNIONE KARTY, PROSZĘ DO 29.10 ODDAĆ W ZAKRYSTII.  ZAŁĄCZONE OFIARY, JAK CO ROKU SA PRZEZNACZONE NA KLASZTOR CHRYSTUSOWCÓW W POZNANIU, ORAZ NA KSZTAŁCENIE KLERYKÓW. BÓG ZAPŁAĆ ZA WSPARCIE.

1. DZIECI I MŁODZIEŻ ODBIERAJA PODPISY PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA.

1. W NAJBLIŻY PIĄTEK, RÓWNIEŻ ZAPRASZAM NA MSZE ŚW.NA GODZ. 19.00 , PO KTÓREJ ROZPOCZNIEMY JERYCHO RÓŻAŃCOWE. ADORACJA I MODLITWA POTRWA DO PÓŁNOCY. ZAPRASZAM DO WŁĄCZNIA CAŁE RODZINY, MAŁŻEŃSTWA.

1. W PRZYSZŁYM TYGODNIU POLSKA MISJA KATOLICKA PRZEPROWADZA DRUGĄ SKŁADKĘ NA DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA. BÓG ZAPŁAĆ ZA ZŁOŻONE OFIARY.

1. W TYGODNIU UBIEGŁYM NA SKŁADKĘ ZŁOŻONO 343.50  FUNTÓW , ORAZ 205.00 FUNTÓW PRZEZ GIFT AID. BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM WSPIERAJĄCYM NASZĄ PARAFIĘ.

1. WSZYSTKIM ŻYCZYM DOBREGO, BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA.

ROZWAŻANIE:

Czyńcie to, czego się nauczyliście, co przejęliście, co usłyszeliście i co zobaczyliście u mnie, a Bóg pokoju będzie z wami.” Flp 4, 9 Podążanie za Panem jest jedyną bezpieczną drogą prowadzącą to celu. Codzienna lektura Ewangelii staje się widocznym wsparciem. Jest ona swoistym obcowaniem z Panem. To podręczna forma pomocy, aby uczyć się codziennie od Jezusa, słuchać Go, stawać się do Niego podobnym. Porównywanie się z innymi najczęściej rozdrażnia, ale stawanie się jak On, przynosi prawdziwy pokój i owocuje bezcennym szczęściem. Znajdź w tygodniu chwilę na osobistą lekturę Pisma Świętego.