31 Niedziela Zwykła Ogłoszenia Parafialne Ilford/Goodmayes-Rozważanie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   05.11. 2023.

1.            DZIĘKUJE SERDECZNIE PANI MAŁGORZACIE, I PANI MAGDZIE ORAZ INNYM OSOBOM, KTÓRE PRZYGOTOWAŁY I POPROWADZIŁY DLA DZIECI BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W UBIEGŁY WTOREK.
  2.            W NAJBLIŻSZY CZWARTEK 09.11. O GODZ. 20.00 W DOMU PARAFIALNYM – KATECHEZA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA- GRUPA  „B”
  3.            BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAM NA MSZE ŚW. W CIĄGU TYGODNIA , ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK O GODZINIE 19.00. O GODZ. 18.30 SPOWIEDŹ, PO MSZY ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W INTECJI ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH.
  4. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 12.11. PO MSZY ŚW. O GODZ. 13.00 ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KONCERT ZESPOŁU AMEN ADORAMUS. BARDZO PROSIMY OSOBY CHĘTNE O POMOC W PRZYGOTOWANIU POCZĘSTUNKU W SALI PARAFIALNEJ, WIELU Z NICH PRZYJEŻDZA Z INNYCH MIAST, MOŻNA UPIEC CIASTO, A W NIEDZIELĘ PO MSZY RÓWNIEŻ SZUKAMY CHĘTNYCH DO POMOCY W ZORGANIZOWANIU OBIADU DLA ZESPOŁU. WSZYSTKICH CHĘTNYCH PROSIMY O ZGŁOSZENIE SIĘ DO PANI MAGDY. PO MSZY ŚW. 12.11. BĘDZIE MOŻNA PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA WESPRZEĆ OFIARĄ KOSZTA  PRZYJAZDU CZŁONKÓW ZESPOŁU. BÓG ZAPŁAĆ.
  5.            DZIŚ BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAM DO MODLITWY ZA ZMARŁYCH NA CMENTARZ ST. PATRICK. LANGHTHORNE ROAD, E11 4HL

- GODZINA 15.15 PRZY KAPLICY.

1. W PIĄTEK O GODZ. 18.00ZBIÓRKA DLA MINISTRANTÓW, ZAPRASZAM TAKŻE NOWYCH KANDYDATÓW. (W KOŚCIELE).

Rozważanie:

„Mówią bowiem, ale sami nie czynią.” Mt 23, 3 Niedające życia są słowa, za którymi nie idzie przykład w uczynkach głoszącego. Dlatego św. Grzegorz Wielki naucza, że pierwszym obowiązkiem głoszącego jest życie proklamowaną nauką. Swoistą hipokryzją jest rozdzielenie słów od uczynków. W praktyce bardziej niż słowa pociągają uczynki. Doskonale widać to na przykładzie dzieci, które bywają głuche na słowa, ale jak gąbka chłoną postawy swoich rodziców i wychowawców. Potrzebujemy być nauczycielami, którzy są świadkami żywej wiary. W jakich dziedzinach życia moje słowa mijają się z osobistą praktyką? ks. Tomasz Ludwicki SChr.