31 Niedziela Zwykła Ogłoszenia Parafialne Waltham Cross-Rozważanie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  05.11.2023   – WALTHAM CROSS.

1.  WE WTOREK KATECHEZA DZIECI I KOMUNIJNYCH- GODZ. 17.45 W SALI NA GÓRZE.

1. WE WTOREK 07.11. O GODZ. 19.00 ZAPRASZAM NA MSZE ŚWIĘTA I ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE DUSZY I CIAŁA. NA KONIEC NAMASZCZENIE OLEJEM ŚW. O. CHARBEL’A.

1. ZA TYDZIEŃ NA ILFORD PO MSZY ŚW. O GODZ. 13.OO KONCERT ZESPOŁU „AMEN ADORAMUS”. ZAPRASZAMY CHĘTNYCH.

1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW. O GODZ. 9.45 W INTENCJI NASZEJ OJCZYZNY, ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA AKADEMIĘ DO DUŻEJ SALI, PRZYGOTOWANĄ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. AKADEMIĘ PRZYGOTOWAŁA MŁODZIEŻ I DZIECI Z POLSKIEJ SZKOŁY ENFIELD. PROSIMY SERDECZNIE CHĘTNYCH O UPIECZENIE CIASTA. BÓG ZAPŁAĆ.

1. ZACHĘCAM WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH DO SKŁADANIA OFIAR NA PARAFIE PRZEZ SYSTEM GIFT AID ŻÓŁTE KOPERTKI. PODPISANE WCZEŚNIEJ DEKLARACJE NALEŻY ODDAĆ DO ZAKRYSTII.

1. ZA ZMARŁYCH MODLIMY SIĘ W LISTOPADZIE W  CZASIE NIEDZIELNEJ EUCHARYSTII, ORAZ WE WTOREK O 19.00.

Rozważanie:

„Mówią bowiem, ale sami nie czynią.” Mt 23, 3 Niedające życia są słowa, za którymi nie idzie przykład w uczynkach głoszącego. Dlatego św. Grzegorz Wielki naucza, że pierwszym obowiązkiem głoszącego jest życie proklamowaną nauką. Swoistą hipokryzją jest rozdzielenie słów od uczynków. W praktyce bardziej niż słowa pociągają uczynki. Doskonale widać to na przykładzie dzieci, które bywają głuche na słowa, ale jak gąbka chłoną postawy swoich rodziców i wychowawców. Potrzebujemy być nauczycielami, którzy są świadkami żywej wiary. W jakich dziedzinach życia moje słowa mijają się z osobistą praktyką? ks. Tomasz Ludwicki SChr.