1 Niedziela Wielkiego Postu

Medytacje nad Słowem Bożym oraz ogłoszenia parafialne.

W przeciwieństwie do naszych pierwszych rodziców, Adama i Ewy, Jezus nie daje się zmanipulować diabłu – zwycięsko odpiera pokusy, w mgnieniu oka znajduje właściwe wersety w Piśmie Świętym, a na Jego: „Idź precz, szatanie!” przeciwnik czmycha jak niepyszny, ustępując miejsca aniołom.

Pewnie każdy z nas, na serio zmagających się z własnym grzechem i słabością, marzy o tego rodzaju triumfie. Zauważmy jednak, że to zwycięskie starcie Jezusa z szatanem poprzedzone było czterdziestodniowym czasem postu i modlitewnego wsłuchiwania się w głos Ojca.

Dzisiejsza Ewangelia stawia przed nami proste pytanie: Czy żyjemy „samym chlebem”, czyli jedynie sprawami przyziemnymi, czy też „każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”? Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym jest doskonałą odtrutką na manipulacje i półprawdy, które próbuje nam wsączyć diabeł, świat i nasza skażona grzechem natura. Chleb ziemski nie spada nam z nieba, lecz jego pozyskanie wymaga trudu. Nie dziwmy się więc, że wysiłku wymaga również przyswojenie sobie słowa Bożego – wysiłku czytania, pokornego wgłębiania się w tekst, otwierania się na głos Boga poprzez wyrzeczenia i modlitwę.

Czy jesteśmy gotowi na podjęcie tego trudu w rozpoczynającym się Wielkim Poście?

Zapraszamy na Mszę Świętą w tygodniu, w środę i czwartek na godz. 19:00. Po Mszy Świętej Adoracja Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź od godz. 18.30. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 20:30 a potem Msza Święta.

Droga Krzyżowa – zapraszamy w piątek na Ilford godz. 20:30 a po zakończeniu na Mszę Świętą.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – organizujemy parafialną pielgrzymkę do Izraela – Ziemi Boga, w dniach od 17.06. do 24.06.23. Wylot z Luton. Cena wynosi 1’265.oo GBP. Szczegóły i zapisy u pani Magdy Grochowskiej Zajdler.

Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary zapraszamy spotkanie w kościele na Waltham Cross od 3.03. do 5.03. Organizatorem jest Szkoła Maryi - szczegóły u pani Ani.

Zanim wypowiesz sakramentalne TAK zapraszamy na NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE, które odbędą się w Domu Parafialnym ILFORD w dniach: 10.03 – 11.03.2023, (piątek i sobota). Adres: 2 ASHGROVE ROAD, IG3 9XE. Zapisy po Mszach Świętych lub pod numerem telefonu  07539543051 - szczegóły przy zapisie.

WAŻNA INFORMACJA:  OD STYCZNIA 2023 DLA PAR, KTÓRE ZAMIERZAJĄ ZAWRZEĆ SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA W ANGLII LUB POLSCE – POLSKA MISJA KATOLICKA W ANGLII I WALII AKCEPTUJE NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE  ODBYTE TYLKO W PARAFII W ANGLII. WSZYSTKIE INNE NP ZROBIONE W POLSCE LUB PRZEZ INTERNET NIE SĄ AKCEPTOWANE.

Życzymy wszystkim naszym parafianom dobrego tygodnia. Przed nami Wielki Post, niech Bóg błogosławi nasze dobre postanowienia!

Waltham Cross:

We wtorek nie będzie Mszy Świętej – Księża uczestniczą w Kapłańskim Dniu Skupienia.