2 Niedziela Wielkiego Postu

Medytacje nad Słowem Bożym oraz ogłoszenia parafialne.

Wydarzenie Przemienienia Pańskiego jest jedną z najbardziej niezwykłych historii nowotestamentalnych. Oto Jezus zabrawszy ze sobą trzech uczniów wszedł na wysoką górę i tam się przemienił.

Cała perykopa składa się z trzech etapów: wejścia na górę, wydarzenia na szczycie i zejścia. Jakże często i nasze życie jest podobne do nich. Najpierw stawiamy sobie jakiś cel i trudzimy się, żeby go osiągnąć, a gdy już go zdobędziemy, przepełnia nas radość rozświetlająca nasze wnętrze. Mówimy sobie – podobnie jak Piotr – dobrze, że tu jesteśmy. Chcemy wtedy rozbić symboliczny namiot, aby w nim się schronić i niejako zabezpieczyć swoje przeżycie przemienienia po osiągnięciu celu. Jednak wtedy następuje moment zejścia i powrotu do rzeczywistości u podnóża góry, czyli do codzienności. Schodząc myślimy o tym, jak będziemy się dzielić naszą radością z bliskimi, a z drugiej strony czujemy żal, że to już było i się skończyło. Z pewnością podobne ambiwalentne uczucia towarzyszyły apostołom, którzy może wtedy pomyśleli: Ależ mamy historię do opowiedzenia pozostałym uczniom!

Zapraszamy na Mszę Świętą w tygodniu, w środę i czwartek na godz. 19:00. Po Mszy Świętej Adoracja Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź od godz. 18.30. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 20:30 a potem Msza Święta.

Droga Krzyżowa – zapraszamy we wtorek na Waltham Cross o godz. 19:00 a następnie Msza Święta natomiast w piątek na Ilford godz. 20:30 a po zakończeniu na Mszę Świętą.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej – organizujemy parafialną pielgrzymkę do Izraela – Ziemi Boga, w dniach od 17.06. do 24.06.23. Cena wynosi 1’265.oo GBP. Szczegóły i zapisy u pani Magdy Grochowskiej Zajdler.

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. EDK odpowiada na podstawowy problem wielu ludzi. Nie są zadowoleni z tego, jak wygląda ich życie. Jednak boją się zmiany – nie chcą utracić tego, co mają. Mają swoją strefę komfortu, w środku której jest dużo nierozwiązanych problemów. Kiedy jednak człowiek raz przekroczy te granice, właśnie w czasie EDK, może uwierzyć w to, że jest w stanie zmienić swoje życie. EDK odbędzie się w nocy z piątku na sobotę 31.03./1.04.23. Rozpoczynamy w piatek Mszą Świętą w kościele St. Cedd’s o godzinie 20:30 a potem ruszamy na trasę EDK. Więcej szczegółów wkrótce. Zainteresowanych prosimy o zapisy na listę dostępną po każdej Mszy Świętej.

Zanim wypowiesz sakramentalne TAK zapraszamy na NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE, które odbędą się w Domu Parafialnym ILFORD w dniach: 10.03 – 11.03.2023, (piątek i sobota). Adres: 2 ASHGROVE ROAD, IG3 9XE. Zapisy po Mszach Świętych lub pod numerem telefonu  07539543051 - szczegóły przy zapisie.

WAŻNA INFORMACJA:  OD STYCZNIA 2023 DLA PAR, KTÓRE ZAMIERZAJĄ ZAWRZEĆ SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA W ANGLII LUB POLSCE – POLSKA MISJA KATOLICKA W ANGLII I WALII AKCEPTUJE NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE  ODBYTE TYLKO W PARAFII W ANGLII. WSZYSTKIE INNE NP ZROBIONE W POLSCE LUB PRZEZ INTERNET NIE SĄ AKCEPTOWANE.

Życzymy wszystkim naszym parafianom dobrego tygodnia. Przed nami Wielki Post, niech Bóg błogosławi nasze dobre postanowienia!

Waltham Cross:

Projekcja filmu „Zobacz Anioła” o Świętym Michale Archaniele odbędzie się w sobotę, 11.03.23. o godz. 18:00 w górnej salce przy kościele.