11 Niedziela w ciągu roku

W Ewangelii słyszymy dzisiaj o rozesłaniu Apostołów. Zanim zostali rozesłani miało miejsce ich powołanie. Jezus powołał ich, bo tego chciał, bo miał swój plan w stosunku do nich. Do tej pory byli uczniami i jako uczniowie słuchali Jezusa, przyglądali się Jego działalności, towarzyszyli Mu. Teraz dostają zadanie, mają zostać robotnikami u Pana żniwa (zob. Mt 9,38). Czy to znaczy, że Bóg potrzebuje człowieka? Tak, potrzebuje. Papież Benedykt XVI, nawiązując do Ewangelii wg św. Łukasza, mówił, że „powołanie uczniów jest wydarzeniem ściśle związanym z modlitwą; zostają oni niejako zrodzeni na modlitwie, w zjednoczeniu z Ojcem” (J. Ratzinger/Benedykt XVI, Jezus z Nazaretu, cz. 1, rozdz. 6).
Zadziwiająca jest różnorodność charakteryzująca powołanych, różne osobowości, temperamenty, charaktery, różne wykształcenie i to samo zadanie stojące przed wszystkimi - „Idźcie i głoście: bliskie jest królestwo niebieskie” (w. 7). Czy łączy ich coś jeszcze? Tak, łączy ich, a tym samym jednoczy w dziele, osoba Jezusa. Stają się misjonarzami, przed którymi jest zadanie głoszenia Dobrej Nowiny. Są oni świadkami czynów Jezusa, dlatego mogą przedłużyć Jego zbawcze dzieło, mogą o Nim świadczyć. Są tak bardzo różni, a jednak nie jest to przeszkodą dla wypełnienia tego zadania. Wręcz przeciwnie, jest to wartość dodana, ubogaca ich, pozwala dotrzeć do szerszego grona.
Taki jest też współczesny Kościół - różnorodny i w tym jest jego piękno i bogactwo. Tacy jesteśmy też i my - uczniowie XXI wieku, zaproszeni do kontynuowania apostolskiego dzieła, do głoszenia Dobrej Nowiny, do świadczenia o miłości Boga do człowieka.

Ogłoszenia:

Zapraszamy na Msze Święte w ciągu tygodnia w środę, czwartek i piątek o godz. 19.00. Od godz. 18.30 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy Litanią do Serca Pana Jezusa.  Wszystkie sprawy - poza intencja Mszy Św. prosimy załatwiać w biurze parafialnym w środę, czwartek i piątek od 16.00 - 18.00 (względnie po Mszy w ciągu tygodnia).

Nasza Parafiada odbędzie się 02.07.23. na terenach sportowych przy szpitalu Goodmayes – Thomas McCurtains GAA Club, Barley Lane, IG3 8XJ – wjazd na parking od strony szpitala Goodmayes. Rozpoczynamy nasz festyn o godz. 12:00 Mszą Świętą polową, następnie o godz. 13:30 odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją klubu Wisła Kraków UK a połączonymi siłami Ilford i Waltham Cross. Po zakończeniu meczu trening dla dzieci i młodzieży. Od godziny 14:30 do 16:30 możliwość jazdy na kucyku.  Od godziny 13:30 będzie możliwość zakupienia burgerów, kiełbaski z grilla oraz tradycyjnego bigosu pani Bożenki. Dzięki członkom Klubu Klasyczna Polonia miłośnicy klasycznej motoryzacji i nie tylko będą mogli pooglądać auta z czasów PRLu. A na wszystkie dzieci przez cały czas czeka mnóstwo innych atrakcji – zamki dmuchane, gry i zabawy zręcznościowe, konkursy z nagrodami. Do zabawy zapraszamy także rodziców – i dla was mamy przygotowane konkurencje! W naszym programie mamy także dla wszystkich niespodziankę – występ Gościa Specjalnego!

W związku z organizacja tego wydarzenia prosimy o zapisy na listę woluntariuszy, którzy będą nam mogli pomóc w czasie trwania Parafiady. Potrzebujemy jeszcze około 10 osób. Wciąż poszukujemy także sponsorów.

Msze Święte w niedzielę 2.07. w dniu naszej Parafady będą sprawowane wg następującego porządku: 7:30 IL, 9:45 WX, 12:00 Msza Święta polowa, 13:00 IL, oraz 18:00 Southend.

W czasie wakacji (lipiec, sierpień) w tygodniu będzie tylko jedna Msza Święta w piątek o godz. 19:00. W sobotę i w niedzielę Msze Święte bez zmian.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, niech nam towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

Waltham Cross:

Zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek o godz. 19.00. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

Grupa modlitewna Wieczernik zaprasza wszystkich pragnących pogłębić swoją relację z Bogiem na spotkanie po Mszy Świętej we wtorek, 27.06.23.