2 Niedziela Adwentu

Adwentowe zamyślenia nad Słowem Bozym i najnowsze ogłoszenia z ambony.

Żyć zgodnie z wolą Bożą oznacza potrzebę nawrócenia, która jest warunkiem przyjścia królestwa niebieskiego, czyli Boga i Jego praw, Jego zasad życia gwarantujących ład, zgodę i pokój. Dlatego dziś w Ewangelii z całą mocą brzmią słowa Jana Chrzciciela: Nawracajcie się…! Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!

I my postarajmy się nie odwlekać spowiedzi świętej do ostatniego tygodnia przed Świętami, lecz czym prędzej wyznajmy naszą nędzę w Sakramencie Pokuty i Pojednania, bo każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Nie bądźmy jak faryzeusze i saduceusze – plemię żmijowe, które zadufane we własnej pysze zamknęło się na autentyczny głos Boga.

Bóg nie żąda od nas, abyśmy jak św. Jan Chrzciciel nosili odzienie z sierści wielbłądziej i żywili się szarańczą, ale oczekuje serc gotowych na Jego przyjście. Może zdarzyć się tak, że i my, jak syn Zachariasza, będziemy głosem wołającym na pustyni. Jeśli jednak tak jak on, własnym przykładem życia będziemy mówić o Bogu, wówczas całe tłumy słuchaczy pociągną w naszym kierunku i wydadzą godny i dojrzały owoc nawrócenia - czyli taki, którym inni będą mogli się karmić.

Jeden głos wołającego na pustyni i liczne tłumy nawracających się... Jeden prorok… Jeden „ja”, ale wierny w głoszeniu Boga. To wystarczy, by działy się cuda Bożego miłosierdzia, by przybliżyło się do nas królestwo niebieskie. Marana Tha!

• Przypominamy o porannej Mszy Świętej, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 7:30.
  • Trwamy w czasie Adwentu. Msze Święte w środę, czwartek i piątek o godz. 19.00. W czwartki bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą Roratnią dorosłych (zabieramy lampiony) a w piątki zapraszamy wszystkie dzieci z zabudowanymi lampionami. Spowiedź od godz. 18.30.
  • Różaniec za dzieci – dziś po Mszy Świętej o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa za wszystkie dzieci.
  • Mikołajki – Dziś po Mszy Świętej w sali przy kościele spotkanie z Świętym Mikołajem dla dzieci, które zostały zapisane na listę. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.30 na sali. Rodziców dzieci powyżej 6 roku życia prosimy, aby tylko zaprowadzili dzieci do sali, a potem przeszli do parafialnego klubu za kościołem. O godz. 15.00 w klubie rozpocznie się transmisja meczu polskiej reprezentacji. Można tam będzie zakupić kawę, herbatę i ciasto.
  • Po Mszy Świętej przed kościołem można zakupić poświęcone świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom a także poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  • Stroiki bożonarodzeniowe wykonane przez naszych parafian będą do nabycia w przyszłą niedzielę, 11.12. po Mszach Świętych.
  • Mężczyzn Świętego Józefa zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek, 8.12. o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.
  • Kartki kolędowe – osoby zainteresowane wizytą duszpasterską, czyli kolędą prosimy o pobranie i wypełnienie kart – zaproszeń kolędowych. Kartki kolędowe będą dostępne za tydzień po Mszy Świętej.
  • Podziękowanie – wszystkim parafianom, którzy wsparli swoimi ofiarami naszą akcję mikołajkową serdecznie dziękujemy. Wyrazy wdzięczności kierujemy tez do członków Rady Parafialnej za zorganizowanie spotkania z Świętym Mikołajem.
  • Nowy plan Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii - od soboty, 10.12. Msze Święte w Chelmsford będą odprawiane w kościele pw. Our Lady Immaculate w sobotę o godz. 17:45. Natomiast w Southend Msze Święte będą w niedzielę o godz. 18:00.

Podajemy aktualny plan Mszy Świętych:

Sobota:

17:45 Chelmsford
20.00    Watham Cross

Niedziela:

7.30  Ilford
9.45  Waltham Cross
13.00 Ilford
18.00 Southend-on-Sea

• Życzymy wszystkim naszym parafianom dobrego tygodnia. Niech Bóg błogosławi i prowadzi!