3 Niedziela Adwentu

Zamyślenia nad Słowem Bożym oraz najnowsze ogłoszenia parafialne.

Słowa Pisma Świętego zostały napisane ok. dwa tysiące lat temu i wciąż są aktualne. Przyjście Pana, o którym pisze św. Jakub, było bardzo żywe w czasie, gdy powstawał ten list. Apostołowie czekali i zadanie czekania na powrót Jezusa przekazali kolejnym pokoleniom. Kiedy mówimy o przyjściu Pana, mówimy o przyjściu na różnych poziomach. Na poziomie powszechnym czekamy na Jego eschatologiczny powrót, ale bardzo ważne jest zauważenie Jego przychodzenia do nas na poziomie bardzo osobistym, które odbywa się tu i teraz i dotyczy bezpośrednio nas samych. Jezus przychodzi do nas cały czas i chodzi o to, by każdy z nas mógł rozpoznawać Jego Obecność w swoim codziennym życiu.

Zauważenie Jezusa, dostrzeganie Jego Obecności jest możliwe dla każdego z nas, dla ciebie i dla mnie, jeśli nawiązujemy osobową relację z Jezusem, traktujemy Go poważnie i dajemy Mu pierwsze miejsce w naszym życiu, i jeśli jesteśmy w tym wytrwali i cierpliwi. Ewangelia przedstawia nam Jana Chrzciciela jako tego, który szuka prawdy i nie ma gotowego scenariusza na odpowiedź na temat prawdy. Jest otwarty na to, co powie Jezus. Jezus nie lekceważy pytania Jana, daje mu odpowiedź i w ten sposób poznajemy strategię Jezusa, który daje odpowiedź temu, kto pyta, ponieważ szuka prawdy.

Na niedzielę radości otrzymujemy obraz radości Jana Chrzciciela, radości tego, którego uwięziono za wierność Bogu, za to, że dobrze wykonywał zadanie zlecone przez Boga. Może poprzez taki obraz Pan zaprasza nas do szkoły radości? Radości w każdym położeniu, czyli również w niesprzyjających okolicznościach zewnętrznych, takich jak uwięzienie Jana. Jan przeżywa radość z przyjścia Jezusa – radość z Bożych dzieł. Słowo zaprasza także nas do bycia człowiekiem Bożej radości, do życiowego optymizmu, który ma swoje źródło w fakcie, że Jezus jest Tym, który miał przyjść do nas, to na Niego czekało nasze życie.

• Przypominamy o porannej Mszy Świętej, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 7:30.
  • Trwamy w czasie Adwentu. Msze Święte w środę, czwartek i piątek o godz. 19.00. W czwartki bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą Roratnią dorosłych (zabieramy lampiony) a w piątki zapraszamy wszystkie dzieci z zabudowanymi lampionami. Spowiedź od godz. 18.30.
  • Po Mszy Świętej przed kościołem można zakupić poświęcone świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom a także poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  • Stroiki bożonarodzeniowe wykonane przez naszych parafian są do nabycia dziś po Mszach Świętych.
  • Sportowy Wieczór, ping-pong i piłkarzyki w Domu parafialnym – zapraszamy w czwartek o godz. 20:00.
  • Kartki kolędowe – osoby zainteresowane wizytą duszpasterską, czyli kolędą prosimy o pobranie i wypełnienie kart – zaproszeń kolędowych. Kartki kolędowe są dostępne przy wyjściu z kościoła.
  • Spotkanie Wigilijne na Waltham Cross odbędzie się w niedzielę, 18.12. po Mszy Świętej w sali przy kościele. Prosimy o zapisy na ciasto i inne potrawy.

• Plan spowiedzi Adwentowych w naszej parafii:

Poniedziałek, 19.12.    godz. 18:00 – 19:00   Southend-on-Sea
Wtorek, 20.12.             godz. 18:00 – 20:00    Waltham Cross
Środa, 21.12.                godz. 18:00 – 20:00    Ilford
Czwartek 22.12.         godz. 18:00 – 20:00    Ilford
Piątek 23.12.                godz. 18:00 – 20:00    Ilford

• Nowy plan Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii - od soboty, 10.12. Msze Święte w Chelmsford będą odprawiane w kościele pw. Our Lady Immaculate w sobotę o godz. 17:45. Natomiast w Southend Msze Święte będą w niedzielę o godz. 18:00.

Podajemy aktualny plan Mszy Świętych:

Sobota:

17:45 Chelmsford
20.00    Watham Cross

Niedziela:

7.30  Ilford
9.45  Waltham Cross
13.00 Ilford
18.00 Southend-on-Sea

• Życzymy wszystkim naszym parafianom dobrego tygodnia. Niech Bóg błogosławi i prowadzi!