31 Niedziela w ciągu roku

Niedzielna refleksja nad Ewangelią oraz ogłoszenia parafialne.

Bóg zasiał w sercu każdego człowieka pragnienie spotkanie, pragnienie doświadczenia obecności Bożej Wszechmocy. W planach Boga jest zapisane coś więcej niż tylko zaspokojenie ludzkiej ciekawości. Bóg chce doprowadzić człowieka do nowego życia, do którego każdy może się zrodzić spotykając Zbawiciela.

„Stary” Zacheusz to człowiek chciwy, zakompleksiony, obiekt żartów i złośliwości ze strony innych ludzi, ale i ciekawy Jezusa. „Nowy” Zacheusz to człowiek odnaleziony, spełniony, hojny, odważnie konfrontujący się z prawdą o sobie, biorący odpowiedzialność za swoje czyny, wolny od ludzkich ocen. Śmierć starego człowieka i narodzenie nowego dokonały się podczas spotkania z przechodzącym Zbawicielem. Co się wtedy stało? Zacheusz został przez Niego zauważony, uznany za godnego, aby gościć Pana, i upragniony jako Jego gospodarz. Jezus podarował celnikowi szansę, której odmawiali mu ludzie.

Miłość Jezusa, Jego miłosierdzie, brak uprzedzeń i zdolność dostrzeżenia ukrytego piękna w grzeszniku, dokonały nowego aktu stwórczego, nazwanego przez Jezusa po prostu zbawieniem: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu”. Tak „zwierzchnik celników i bardzo bogaty” stał się chrześcijaninem. Tradycja dodaje, że Zacheusz został pierwszym biskupem Cezarei Palestyńskiej.

Pozwólmy, aby miłosierna miłość Boga stworzyła nas na nowo.

• Dziś bezpośrednio po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  • Przypominamy o porannej Mszy Świętej, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 7:30.
  • Zapraszamy na Mszę Świętą w tygodniu, w środę, czwartek i piątek na godz. 19:00. W październiku po Mszy Świętej Adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec. W piątek bardzo serdecznie zapraszamy dzieci. Spowiedź od godz. 18.30.
  • Uroczystość Wszystkich Świętach przypada we wtorek. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19:45 na Ilford i 18:30 na Waltham Cross, przypominając, że Uroczystość Wszystkich Świętych zalicza się do grona świąt nakazany, czyli dni, w których wierni zobowiązani są do uczestnictwa we Mszy Świętej oraz do powstrzymywania się od prac niekoniecznych.
  • Wypominki – w listopadzie podczas każdej Mszy Świętej odczytujemy imiona zmarłych polecanych modlitwom Kościoła. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka za zmarłych wymienianych w Wypominkach.
  • Zbiórka ministrantów na Ilford odbędzie się w czwartek o godz. 18:00.
  • Procesja na cmentarzu – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych w sobotę. 5.11. o godz. 14:00 na cmentarzu Cheshunt, Dark Lane, oraz w niedzielę, 6.11. o godz. 15:00 na cmentarzu St. Patrick’s.
  • Sportowy Wieczór, ping-pong i piłkarzyki w Domu parafialnym – zapraszamy w czwartek, 3.11. godz. 20:00. Zainteresowane osoby mogą się kontaktowa z p. Pawłem Kłusek.
  • Ofiary na funkcjonowanie naszej parafii - jak zawsze - można złożyć wychodząc z kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy  rozumiejąc potrzebę wspierania składają swoje ofiary. Bóg zapłać.
  • ​BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - Zapraszamy dzieci przebrane za Świętych i Aniołów na Zabawę, która odbędzie się w poniedziałek, 31.10. od godz.17-19:00 w sali parafialnej na Goodmayes., 2 Ashgrove Rd. Zapisy u pani Gosi pod nr tel: 07905594158 - proszę dzwonić po godz.15:00.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia. Niech Bóg błogosławi i prowadzi!

Ogłoszenia Waltham Cross:

Niedzielna Msza Święta rozpoczyna się o godzinie 9:45.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy peregrynację Ikony Matki Bożej po naszych rodzinach. Prosimy o zapisy na listę.

W Dzień Zaduszny, poświęcony modlitwie za wszystkich Wiernych Zmarłych, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:30.

We wtorek z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie ma katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na Waltham Cross.