32 Niedziela w ciągu roku

Refleksja nad Ewangelią oraz ogłoszenia na najbliższy tydzień.

Pan Jezus bardzo dużo uwagi w swoim nauczaniu poświęcał zmartwychwstaniu podkreślając, że śmierć nie jest ostatecznym końcem człowieka, że naszym powołaniem jest życie w Bogu tu na ziemi i kiedyś w niebie. Saduceusze wyśmiewali jednak tę prawdę. Argumentowali swoje racje przejaskrawionym przykładem, przekładając ziemskie relacje na rzeczywistość nieba. Jezus wyprowadzał ich z błędu. Przekonywał, że wieczność nie będzie doskonalszą wersją życia na ziemi. Jaka więc będzie? Nie wiemy. To ciągle jest tajemnicą. Być może ta nasza niewiedza skłania nas ku wątpieniu w życie po śmierci, ale nie powinniśmy się poddawać takiej pokusie. Skoro Jezus potwierdził tę prawdę, to nie mamy podstaw, by w nią wątpić. Codziennie w Credo powtarzamy: „wierzę w ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny”. Niech nie będą to puste, wyuczone słowa, ale świadoma deklaracja naszej wiary. Życie się nie kończy, ono naprawdę ma piękną kontynuację w wieczności. To, jak ona wygląda jest na razie dla nas zakryte, ale kiedyś owa zasłona zostanie przed nami zdjęta. Zobaczymy wszystko na własne oczy. To będzie wspaniała chwila!

Nasze informacje:

• Przypominamy o porannej Mszy Świętej, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 7:30.
  • Dziś procesja na cmentarzu – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych o godz. 15:00 na cmentarzu St. Patrick’s, Langthorne Rd, E11 4HL.
  • Zapraszamy na Mszę Świętą w tygodniu, w środę, czwartek i piątek na godz. 19:00. W listopadzie po Mszy Świętej Adoracja Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wymienianych w Wypominkach. Spowiedź od godz. 18.30.
  • Wypominki – w listopadzie podczas każdej Mszy Świętej odczytujemy imiona zmarłych polecanych modlitwom Kościoła.
  • Spotkanie Seniorów – zapraszamy naszych Seniorów na spotkanie w czwartek w Domu Parafialnym o godz. 11:30.
  • Spotkanie Mężczyzn św. Józefa – czwartek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.
  • Druga taca zbierana dziś jest przeznaczona na opłaty za wynajem kościołów.
  • Na Obiad Parafialny – zapraszamy do Domu Parafialnego w niedzielę, 13.11. po Mszy Św.
  • Ofiary na funkcjonowanie naszej parafii - jak zawsze - można złożyć wychodząc z kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy rozumiejąc potrzebę wspierania składają swoje ofiary. Bóg zapłać.
  • ​ZABAWA ANDRZEJKOWA - Zapraszamy wszystkich na Zabawę, która odbędzie się w sobotę, 19.11. od godz.19:00-0:00 w Domu Parafialnym, 2 Ashgrove Rd.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia. Niech Bóg błogosławi i prowadzi!

Ogłoszenia Waltham Cross:

Niedzielna Msza Święta rozpoczyna się o godzinie 9:45.

Dziś rozpoczynamy peregrynację Ikony Matki Bożej po naszych rodzinach. Prosimy o zapisy na listę.

Procesja na cmentarzu – zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych w sobotę. 5.11. o godz. 14:00 na cmentarzu Cheshunt, Dark Lane, oraz w niedzielę, 6.11. o godz. 15:00 na cmentarzu St. Patrick’s, Langthorne Rd, E11 4HL.

Wypominki – w listopadzie podczas każdej Mszy Świętej odczytujemy imiona zmarłych polecanych modlitwom Kościoła. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka za zmarłych wymienianych w Wypominkach.

Akademia z okazji Święta Niepodległości – za tydzień, w niedzielę 13.11. po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na uroczystą Akademię z okazji Święta Niepodległości 11 listopada w wykonaniu uczniów PSS w Enfild.