33 Niedziela w ciągu roku

Zamyślenia niedzielne oraz ogłoszenia.

Świątynia w Jerozolimie była jedyną ziemską przystanią Boga. A jednak Jezus zapowiedział upadek świątyni i historia przyznała Mu rację. O ile pierwsze słowa Jezusa są zrozumiałe, tak dalsza Jego nauka już taka nie jest. W przemówieniu Jezusa mieszają się ze sobą wątki dotyczące zburzenia Jerozolimy i świątyni, oraz tematy głoszące koniec świata i paruzję. Nie jest prostym oddzielić jedne od drugich. Wydaje się, że Jezus mówi przede wszystkim na temat końca dziejów na ziemi. Z Jego słów udziela się nam przekonanie, że koniec będzie straszny. Uczniowie Jezusa będą prześladowani, będą znienawidzeni. Intencją Jezusa nie jest straszenie kogokolwiek. On pragnie uświadomić wszystkim to, co powinno się wydarzyć i nauczyć odpowiedniego zachowania się w takiej sytuacji.

Najważniejszą zawsze pozostaje wierność Bogu.

Informacje z życia parafii:

• Przypominamy o porannej Mszy Świętej, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 7:30.
  • Zapraszamy na Mszę Świętą w tygodniu, w środę, czwartek i piątek na godz. 19:00. W listopadzie po Mszy Świętej Adoracja Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych wymienianych w Wypominkach. Spowiedź od godz. 18.30.
  • Wypominki – w listopadzie podczas każdej Mszy Świętej odczytujemy imiona zmarłych polecanych modlitwom Kościoła.
  • W piątek po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu to czas naszego duchowego przygotowania do Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na godzinne spotkanie z Jezusem w Eucharystii.
  • Mikołajki – organizujemy paczki św. Mikołaja dla dzieci - i jak to było w latach ubiegłych - zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe tej inicjatywy. Rodziców dzieci, które chcą wziąć udział w spotkaniu z świętym Mikołajem prosimy o zapisy u pani Gosi dziś w Domu Parafialnym.
  • Na Obiad Parafialny – zapraszamy do Domu Parafialnego dziś po Mszy Św. Szczegóły menu znajdziesz na naszej stronie FB.
  • Ofiary na funkcjonowanie naszej parafii - jak zawsze - można złożyć wychodząc z kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy rozumiejąc potrzebę wspierania składają swoje ofiary. Bóg zapłać.
  • Sportowy Wieczór, ping-pong i piłkarzyki w Domu parafialnym – zapraszamy w czwartek, 17.11. godz. 20:00. Zainteresowane osoby mogą się kontaktowa z p. Pawłem Kłusek.
  • ​ZABAWA ANDRZEJKOWA - Zapraszamy wszystkich na Zabawę, która odbędzie się w sobotę, 19.11. od godz.19:00-0:00 w Domu Parafialnym, 2 Ashgrove Rd.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia. Niech Bóg błogosławi i prowadzi!

Ogłoszenia Waltham Cross:

Niedzielna Msza Święta rozpoczyna się o godzinie 9:45.

Trwa peregrynacja Ikony Matki Bożej po naszych rodzinach. Prosimy o zapisy na listę.

Zbiórka ministrantów odbędzie się we wtorek o godz. 18:00.

Wypominki – w listopadzie podczas każdej Mszy Świętej odczytujemy imiona zmarłych polecanych modlitwom Kościoła. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka za zmarłych wymienianych w Wypominkach.

Akademia z okazji Święta Niepodległości – dziś po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na uroczystą Akademię z okazji Święta Niepodległości 11 listopada w wykonaniu uczniów PSS w Enfild.