5 Niedziela w ciągu roku A

Medytacja nad Słowem Bożym oraz bieżące informacje parafialne.

Cuda Jezusa zdecydowanie różnią się od nadzwyczajnych znaków czynionych przez wyznawców innych religii czy też przez różnych współczesnych magów i „uzdrowicieli”. One są podporządkowane głoszonemu Słowu, potwierdzają je i służą Królestwu Bożemu. Same w sobie jakby nie były ważne – wspomagają słowo Jezusa, budząc wiarę wśród słuchaczy. Nie mają nic z uwodzących słów ludzkiej mądrości – taka mądrość nikogo nie przekona. Szkoda wysiłku! Wielu narzeka, że tak wiele jest zła wokół, że nic nie da się zrobić. Gdyby spojrzeć na wątłe światło w ciemności, albo na zwykłą świeczkę zapaloną w mroku nocy zrozumiemy jak wystarczająco oświetla drogę idącym. Tak niewielka ilość soli nadaje smak potrawom. Dlatego niewielu chrześcijan potrzeba, by oświetlić drogę innym. To my mamy być światłem i solą nie zrażając się tym, że jesteśmy mali i słabi. Powinniśmy jednak być otwarci na Ducha Świętego i przejrzyści, aby światło Jezusa oświetlało świat.

Słuchajmy w ciszy serca, z pokorą słowa Bożego i wypełniajmy je w naszym „dziś”.

Trwa Duszpasterska Wizyta Kolędowa. Dziękujemy wszystkim za serdeczne spotkania i miłe słowa.

W tygodniu nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie aż do 10.02. z powodu wizyt kolędowych.

DRUGA TACA, którą dziś zbieramy jest przeznaczona na pokrycie kosztów wynajmu kościołów.

Zanim wypowiesz sakramentalne TAK zapraszamy na NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE, które odbędą się w Domu Parafialnym ILFORD w dniach: 10.03 – 11.03.2023, (piątek i sobota). Adres: 2 ASHGROVE ROAD, IG3 9XE. Zapisy po Mszach Świętych lub pod numerem telefonu  07539543051 - szczegóły przy zapisie.

WAŻNA INFORMACJA:  OD STYCZNIA 2023 DLA PAR, KTÓRE ZAMIERZAJĄ ZAWRZEĆ SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA W ANGLII LUB POLSCE – POLSKA MISJA KATOLICKA W ANGLII I WALII AKCEPTUJE NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE  ODBYTE TYLKO W PARAFII W ANGLII. WSZYSTKIE INNE NP ZROBIONE W POLSCE LUB PRZEZ INTERNET NIE SĄ AKCEPTOWANE.

Waltham Cross

Poświęcenie świec dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień 12.02. na Mszy Św o 9:45.

We wtorek o godzinie 19:00 spotkanie Rady Parafialnej natomiast o godzinie 20:00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świetej.