6 Niedziela Wielkanocna

Refleksja biblijna i ogłoszenia parafialne.

Tekst dzisiejszego fragmentu Ewangelii objawia prawdę o miłości i prawdę miłości. Rozważane słowa Chrystusa spięte są, jakby klamrą, myślą o wzajemnym związku miłości i zachowania przykazań. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. (…) Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Niezmiernie ważną rzeczą jest, byśmy pamiętali o kolejności postaw, do których wzywa nasz Mistrz. Otóż Jezus rozpoczyna swój wywód od miłości i kończy na niej. Ma to ogromne znaczenie dla naszego postępowania. Wskazuje bowiem, że prawdziwym źródłem wypełniania poleceń Boga jest miłość. Zakorzenienie w naszych sercach i umysłach tej prawdy, uwolni nas od niewolniczego spojrzenia na wymagania Pana. Podporządkowanie się Jedynemu Prawodawcy, będzie wtedy wypływać spontanicznie z umiłowania Tego, który nas miłuje. Wypowiedź Zbawiciela wyraźnie wskazuje, że jesteśmy przygarnięci w miłującym sercu Ojca Niebieskiego. To właśnie to ukrycie w głębi istoty Boga, który cały jest miłością (por. 1 J 4,7-21, szczególnie werset 8), uzdalnia nas do wypełniania Jego poleceń. Gdy pamiętamy o tym, doświadczamy jak dobrą, piękną rzeczą jest okazać Bogu miłość przez nasze posłuszeństwo wobec Niego. Dlatego usłyszany przed chwilą fragment Dobrej Nowiny niech stanie się dla nas wezwaniem do pielęgnowania, rozwijania, umacniania postawy miłości względem Pana oraz wielkiej wdzięczności wobec Niego za Jego miłość, którą otoczył nas w swoim wiecznym „teraz”.

W naszej Wspólnocie witamy Ojca Rafała Wilka - Paulina z Jasnej Góry. Ojciec Rafał będzie przewodniczył uroczystościom z okazji 75 lecia Wspólnoty Polskiej na Waltham Cross oraz wygłosi Słowo Boże.

Dzisiejsza druga taca jest dziś zbierana jest przeznaczona na wsparcie i utrzymanie klasztoru i sanktuarium Matko Boskiej na Jasnej Górze. Bóg zapłać za ofiary.

Zapraszamy na Msze Święte w ciągu tygodnia - środa, czwartek i piątek o godz. 19.00 . Od godz. 18.30 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszach zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy Litanią do Matki Bożej.  Wszystkie sprawy - poza intencja Mszy Św. prosimy załatwiać w biurze parafialnym - środa, czwartek i piątek od 16.00 - 18.00 (względnie po Mszy w ciągu tygodnia).

W czwartek przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte będą tego dnia o godzinie 11:30 w Sali Parafialnej dla naszych seniorów oraz w kościele St. Cedd’s o godz. 19:30.

W piątek zebranie Rady Parafialnej w Domu Parafialnym o godzinie 20:00.

W związku z pielgrzymką do Ziemi Świętej zwolniły się 4 miejsca. Chętnych prosimy o kontakt po Mszy Św. w zakrystii.

Nasza Parafiada odbędzie się 02.07.2023. Mamy już potwierdzone miejsce – bosko sportowe przy szpitalu Goodmayes, gdzie obędzie się ta impreza. Zgodnie z prośbą - mężczyzn, którzy ukończyli 16 rok życia, zachęcam do zapisania się do wzięcia udziału w  meczu piłkarskim   Ilford - Watham Cross w czasie Parafiady. Zapisy w zakrystii po Mszy Św.  Bardzo serdecznie prosimy o pomoc sponsorów, którzy mogliby pokryć koszty organizacji atrakcji, którymi między innymi będą: zamki dmuchane, konie, czy smakowitości z grilla. Proszę o zgłoszenie się po Mszy Św. do zakrystii.

Święcenia kapłańskie w Naszym Zgromadzeniu w tym roku odbędą się 16.05. w czasie których 4 diakonów przyjmie sakrament kapłaństwa. To dla nas wielka radość! Polecajmy ich w modlitwach, prosząc o potrzebne dla nich łaski. Każdy Neoprezbiter odprawi też 15 Mszy Świętych w intencjach, o które prosicie wypełniając odpowiedzi formularz dostępny przy wejściu do kościoła.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, niech nam towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

Waltham Cross:

Dziś obchodzimy w naszej wspólnocie 75 - lecie istnienia w kościele St. Joseph’s w Waltham Cross. Na Mszy Św. o godz. 9.45 odbędzie się poświęcenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - jako wotum wdzięczności Polskiej Wspólnoty za 75 lat życia religijnego i wspólnotowego.  Witamy bardzo serdecznie wśród nas o. Rafała Wilka - Paulina z Jasnej Góry, oraz księdza proboszcza tutejszej Parafii - Ks. John'a.  Ojciec Rafał będzie przewodniczył uroczystości oraz wygłosi Słowo Boże. Po Mszy Św. zapraszamy do sali na poczęstunek.

Zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek o godz. 19.00. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej a potem próba dzieci pierwszokomunijnych.

W czwartek przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza Święta na Waltham Cross będzie odprawiana w wigilie uroczystości, w środę o godz. 19:30.