7 Niedziela Wielkanocna

Refleksja biblijna i ogłoszenia parafialne.

Na Górze Wniebowstąpienia kończy się ziemska przygoda apostołów z Jezusem. Jezus jednak nie pozostawi ich „swojemu losowi”. Zapewnia ich o swojej obecności: „Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 20). Obecność Jezusa nie będzie już jednak fizyczna, tylko duchowa. Dokonuje się ona po dziś dzień poprzez Ducha Pocieszyciela, który uczniów Jezusa uczy wszystkiego, co niezbędne dla głoszenia Dobrej Nowiny i przypomina im wszystkie słowa Jezusa oraz pomaga je właściwie zrozumieć. Dlatego tak ważne jest, abyśmy przyzywali i czcili Ducha Świętego. Św. Arnold Janssen, założyciel Zgromadzenia Słowa Bożego (werbistów), wypowiedział co do tego następującą opinię: „Jeśli Duch Święty będzie w Kościele bardziej czczony, wtedy - jestem o tym głęboko przekonany - jeszcze bardziej uwielbi On swój Kościół i obdarzy go tymi łaskami, jakich mu potrzeba”.

Zapraszamy na Msze Święte w ciągu tygodnia - środa, czwartek i piątek o godz. 19.00 . Od godz. 18.30 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszach zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy Litanią do Matki Bożej.  Wszystkie sprawy - poza intencja Mszy Św. prosimy załatwiać w biurze parafialnym - środa, czwartek i piątek od 16.00 - 18.00 (względnie po Mszy w ciągu tygodnia).

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 13:00 w kościele St. Cedd’s oraz w niedzielę o godz. 14:00 na Waltham Cross. Prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziny.

W związku z pielgrzymką do Ziemi Świętej mamy wciąż 2 wolne miejsca. Chętnych prosimy o kontakt po Mszy Św. w zakrystii.

W tym roku przypada 20 rocznica święceń kapłańskich księdza Cezarego oraz 25 rocznica święceń księdza Krzysztofa oraz księdza Grzegorza Kozieńskiego, który pracował w naszej parafii. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w niedzielę, 4.06.23. na Mszy Świętej o godz. 13:00. Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości w Domu Parafialnym. Szczegóły wkrótce.

Nasza Parafiada odbędzie się 02.07.2023. Mamy już potwierdzone miejsce – bosko sportowe przy szpitalu Goodmayes, gdzie obędzie się ta impreza. Zgodnie z prośbą - mężczyzn, którzy ukończyli 16 rok życia, zachęcam do zapisania się do wzięcia udziału w meczu piłkarskim   Ilford - Watham Cross w czasie Parafiady. Zapisy w zakrystii po Mszy Św.  Bardzo serdecznie prosimy o pomoc sponsorów, którzy mogliby pokryć koszty organizacji atrakcji, którymi między innymi będą: zamki dmuchane, konie czy smakowitości z grilla. Proszę o zgłoszenie się po Mszy Św. do zakrystii.

W niedziele 28 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Polska Misja Katolicka zaprasza do Laxton Hall (NN17 3AU) na Święto Rodziny. To wyjątkowe miejsce, pełne zieleni i spokoju co roku gromadzi rzesze Polaków mieszkających w Anglii i Walii. Gościem tegorocznego spotkania i głównym prelegentem będzie bp. Piotr Turzyński, delegat KEP do spraw emigracji.

W sobotę 10 czerwca Polska Misja Katolicka w Anglii i Wali wraz z Polską Macierzą Szkolną organizuje Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall. W wydarzeniu co roku bierze udział kilka tysięcy Polaków. Konkursy, zabawy, zjeżdżalnie, grill i wiele innych atrakcji.

Polskojęzyczny Okręg Anonimowych Narkomanów w UK, serdecznie zaprasza osoby mające kontakt z polskimi uzależnionymi, na prezentację 12-krokowej Wspólnoty, która odbędzie się: 2 czerwca 2023 od 13:00 do 15:00 w Polskim Ośrodku Społeczno Kulturalnym POSK.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, niech nam towarzyszy Błogosławieństwo Boże.

Waltham Cross:

75 - lecie istnienia naszej wspólnoty w kościele St. Joseph’s w Waltham Cross – bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości i zaangażowaniu się w jej przebieg.

Zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek o godz. 19.00. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej a potem próba dzieci pierwszokomunijnych.