Małżeństwo

• Najpóźniej 3 miesiące przed datą ślubu należy zgłosić się do duszpasterza w celu przygotowania dokumentów.
  • W czasie spotkania trzeba podać dokładną datę ślubu, imię i nazwisko księdza Proboszcza, dokładny adres parafii, nazwę diecezji do której ona należy, oraz dane świadków ślubu.
  • Niezbędne dokumenty:
    - dokument   tożsamości (paszport,  dowód  osobisty);
    - rozszerzona metryka chrztu. Nie  może  być  ona  wydana później  niż  6 miesięcy licząc od daty ślubu;
    - zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego;
    - jeśli jedna ze stron ma orzeczoną nieważność małżeństwa - wyrok sądu kościelnego; jeśli jedna ze stron jest wdowcem(ą) - akt zgonu współmałżonka; jeśli był wcześniej zawierany kontrakt cywilny - oryginał dokumentu; jeśli był orzeczony rozwód - decyzja sądu.
  • Po wypełnieniu protokół z innymi dokumentami przesyłany jest do Polskiej Misji Katolickiej, a następnie trafia do kurii biskupiej w Polsce, skąd jest wysyłany do parafii, w której zostanie zawarty sakrament małżeństwa.
  • W Polsce - narzeczeni mają obowiązek wcześniejszego zgłoszenia się do USC (w miejscu zameldowania jednego z narzeczonych) i pobrania (w 3 egzemplarzach) zaświadczenia stwierdzającego brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. Dokumenty te są ważne tylko 3 miesiące. Należy je oddać Proboszczowi parafii, w której będzie zawierany sakrament.

• OGŁOSZENIE - COVID-19

Ważne ogłoszenie

19 marca 954
  • Gdzie nas znaleźć?

Lokalna Polska Misja Katolicka
    FOREST GATE/ILFORD

nawiguj

Lokalna Polska Misja Katolicka
    WALTHAM CROSS

nawiguj

BIURO PARAFIALNE

Waltham Cross: Biuro parafilane czynne
    w środy, w soboty i w niedzielę po Mszy św. w dużym holu.

Ilford: Kancelaria parafialna czynna
    środa, czwartek: 17.00-18.30, po Mszy do 20.30;
    piątek: 19.00-20.30.
    w Domu Parafialnym (sala im. Zbigniewa Herberta)
    lub po indywidualnym telefonicznym umówieniu.

Dom Parafialny: 2 Ashgrove Road, Ilford, Goodmayes, IG39XE
    tel.: (020)85991445, ilford@pcmew.org