loading...

4 Niedziela Wielkiego Postu 10/03/2024 Ogłoszenia Parafialne Ilford/Goodmayes

NIEDZIELA 10.03 – 17.03.2024.

OGŁOSZENIA:

  1. ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚW. W ŚRODĘ I CZWARTEK O GODZ. 19.00. W PIĄTEK O GODZ. 20.00 DROGA KRZYŻOWA, A PO NIEJ MSZA ŚW.

 

  1. DZIŚ PO MSZY ŚW. O GODZ. 13.00 ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SERDECZNE NA OBIAD DO DOMU PARAFIALNEGO PRZYGOTOWANEGO PRZEZ RODZICÓW KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA. W CZASIE OBIADU BĘDZIĘ RÓWNIEŻ PREZENTACJA ZDJĘĆ Z WYJAZDU NASZEJ MŁODZIEŻY NA REKOLEKCJE DO MÓRKOWA.

 

 

  1.  W CZASIE REKOLEKCJI, NA KTÓRE POJECHAŁ KS. CEZARY DO 18.03.- NIE MA KATECHEZ KOMUNIJNYCH ANI DO BIERZMOWANIA.

 

  1. 22.03. PIĄTEK PO MSZY ŚW. O GODZ. 20.30 (PO DRODZE KRZYŻOWEJ W KOŚCIELE) WYRUSZYMY JAK W ROKU UBIEGŁYM NA DROGĘ KRZYŻOWĄ DO LASU HAINAULT. TRASA POTRWA OD 3 DO 4 GODZIN. ZAPISY CHĘTNYCH U PANI MAGDY POD NR TELEFONU:   07912449435. SPOTKANIE CHĘTNYCH DO WZIĘCIA UDZIAŁU  - W ŚRODĘ 20.03. O GODZ. 20.OO W DOMU PARAFIALNYM.

 

  1. DZIŚ DRUGA SKŁADKA PRZEZNACZONA JEST NA WYNAJEM KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ ZA ZŁOZONE OFIARY.

 

  1. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO I BŁOGOSŁAWIONEGO TYGODNIA.   

 

Rozważanie:

Bohaterem dzisiejszej ewangelii jest Nikodem. Jest to jedna z najbardziej tajemniczych i intrygujących postaci w Nowym Testamencie. Pojawia się tylko w Ewangelii św. Jana. Nazwany został dostojnikiem, a tym samym ukazany jako przedstawiciel faryzeuszy i członek Sanhedrynu. Popatrzmy na Nikodema przez pryzmat rozmowy, jaką przeprowadził z Jezusem. Pokazuje się w niej, jako osoba bardzo autorytarna, należąca do grona ówczesnych intelektualistów, ale wobec odpowiedzi Jezusa musi przyznać, że NIE ROZUMIE! Więc ten światły, wykształcony człowiek by zaczął cokolwiek zrozumieć — najpierw musi porzucić blokującą jego serce pewność, że wszystko już wie i że nic go nie zaskoczy! Potem spotykamy Nikodema jeszcze dwa razy. W dyskusji Jezusa  z faryzeuszami pozornie wydaje się, że broni Nauczyciela, a w rzeczywistości stoi po stronie Prawa. I ostatni fragment, w którym czytamy, że Nikodem przyniósł na pogrzeb Jezusa około stu funtów mieszaniny mirry i aloesu. Może wydawać się, że „wreszcie zrozumiał i się nawrócił”, ale może … nie zrozumiał jednak nauki o zmartwychwstaniu? Ile we mnie jest takiej postawy Nikodema – człowieka: który wszystko wie najlepiej, który na każdy temat ma wyrobione zdanie, który reprezentuje sobą przysłowiową „większość”, który ciągle jakoś nie może odważyć się w pełni stanąć po stronie Jezusa i wybiera szereg innych argumentów jak np. obrona tradycyjnych wartości, obrona prawdy historycznej itd. Byle tylko nie przyznać się, że jest wierzącym, który mówi, że wierzy, a rzeczywistości ciągle tego nie wie i nie jest pewien… ks. Sylwester Marzec SChr

Gdzie nas znaleźć?

Lokalna Polska Misja Katolicka
FOREST GATE/ILFORD

nawiguj

Lokalna Polska Misja Katolicka
WALTHAM CROSS

nawiguj

BIURO PARAFIALNE

Waltham Cross: Biuro parafilane czynne 
we wtorki, soboty i w niedziele po Mszy św. w dużym holu.

Ilford: Kancelaria parafialna czynna
środa, czwartek, piątek: 16.00 - 18.00, oraz po Mszy do 20.30
w Domu Parafialnym (sala im. Zbigniewa Herberta) 
lub po indywidualnym telefonicznym umówieniu.

KONTAKT

tel. 020 8599 1445    mob. 07539 543 051
Dom Parafialny: 2 Ashgrove Road, Ilford, Goodmayes, IG39XE
tel.: (020)85991445, ilford@pcmew.org

C2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone