loading...

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest proponowaną formą duchowości, indywidualną modlitwą ułatwiającą dobre przeżycie Wielkiego Postu. EDK to wydarzenie duchowe, a nie tylko religijne. Dotyka duszy i dlatego dotyczy każdego człowieka.

Na EDK nie pytamy się, czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny, albo nie. To nie jest ważne. Ważne jest nie to kim jesteś, ale to, kim możesz się stać. To wyzwanie dla ludzi, którzy szukają w życiu czegoś więcej—sensu i nowego pomysłu na siebie.

Zniechęcamy osoby, które myślą, że jakoś to będzie. Że jak nie będą miały siły, to ktoś im pomoże. Zniechęcamy ludzi zamkniętych, którzy nie szukają nowych pomysłów na siebie. Zniechęcamy ludzi, którzy oceniają innych i uważają siebie za lepszych od nich.

W EDK nie chodzi o sport. To nie jest przygoda. 

To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem.

EDK jest świetnym rozważaniem dla ludzi, którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. Ta kumulacja daje okazję do gruntowanego przemyślenia siebie.

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia, która zaczyna się od momentu dotarcia na I stację drogi krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest odczytanie rozważań na głos i modlitwa przy każdej stacji.

Pamiętaj, że osoba wybierająca się na trasę EDK przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Będziemy jednak poruszać się wszyscy w dwóch grupach - każda liczy 30 osób.

 

A zatem, zanim wyruszysz z domu…

Koniecznie:

1) przygotuj prowiant na drogę - jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, banan i najlepiej spakuj to wszystko do jednego plecaka,

2) weź ze sobą ciepłe ubrania, wygodne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,

3) miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe - hi-vis jacket),

4) sprawdź lokalną prognozę pogody,

5) poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,

6) pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia, przemyśl to, jak wrócić po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem wybranej trasy

 

Warto:

* przygotować sobie własny drewniany krzyż,

* mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking),

* mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK - w naszym przypadku Hainault Forest.

Pamiętaj także, iż zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.

Jednym z kluczowych elementów jest bezpieczeństwo. Zadbaj o to, by być dobrze widocznym! Pamiętaj, że nocny marsz zwiększa ryzyko związane z poruszeniem się po drogach i lasach.

EDK odpowiada na podstawowy problem wielu ludzi. Nie są zadowoleni z tego, jak wygląda ich życie. Jednak boją się zmiany – nie chcą utracić tego, co mają. Mają swoją strefę komfortu, w środku której jest dużo nierozwiązanych problemów. Kiedy jednak człowiek raz przekroczy te granice, właśnie w czasie EDK, może uwierzyć w to, że jest w stanie zmienić swoje życie.

EDK odbędzie się w nocy z piątku na sobotę 22.03./23.03.24. Rozpoczynamy w piątek Mszą Świętą w kościele St. Cedd’s o godzinie 20:30 a potem przemiścimy się samochodami na parking z którego ruszamy na trasę EDK.

Gdzie nas znaleźć?

Lokalna Polska Misja Katolicka
FOREST GATE/ILFORD

nawiguj

Lokalna Polska Misja Katolicka
WALTHAM CROSS

nawiguj

BIURO PARAFIALNE

Waltham Cross: Biuro parafilane czynne 
we wtorki, soboty i w niedziele po Mszy św. w dużym holu.

Ilford: Kancelaria parafialna czynna
środa, czwartek, piątek: 16.00 - 18.00, oraz po Mszy do 20.30
w Domu Parafialnym (sala im. Zbigniewa Herberta) 
lub po indywidualnym telefonicznym umówieniu.

KONTAKT

tel. 020 8599 1445    mob. 07539 543 051
Dom Parafialny: 2 Ashgrove Road, Ilford, Goodmayes, IG39XE
tel.: (020)85991445, ilford@pcmew.org

C2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone